شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل هورمونی و سونوگرافی رحم و تخمدان

1. lilium

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام . 20ساله و مجردم . به خاطر پس و پیش شدن پریود دکتر پیشنهاد کرد که برم سونوگرافی رحم و تخمدان انجام بدم . دکتر سونوگرافی گفت رحم و تخمدان مشکلی نداره ولی دچار تنبلیه تخمدانی و باید آزمایش هورمونی انجام بدی چون مشکل هورمونی داری . منم این آزمایش رو دادم و جوابش به نظر دکتر همه چیز نرمال بود و برای تنظیم شدن پریودم قرص مدروکسی پروژسترون رو تجویز کرد که از روز 16 پریود هر 12 ساعت یکی بخورم به مدت 10 روز . منم منتظر شدم که پریود شم و تموم شه و این قرص رو بخورم ولی چند روز بعد متوجه شدم که در سینه چپم غده ای رشد کرده و داره بزرگتر میشه دوباره رفتم دکتر و سونوگرافی سینه رو انجام داد و گفت یک ناحیه هایپو اکوی کوچک به قطر 6 میلی متر در اینفراآرئول سینه چپ هست که دارای تغییرات التهابی شده و به خاطر همین این غده به وجود اومده و گفت 3 ماهه دیگه دوباره سونوگرافی رو انجام بدم و دوباره بررسی هورمونال رو پیشنهاد کرد منم دوباره آزمایش دادم     
                T4      7.43     
                  T3    1.16     
            T.S.H      0.89  
                F.S.H    4.3    
                   L.H    7.6         
    PROLACTIN     16.4          
           PROGESTERON     0/54     
            TESTOSTERON     0.65    
                ESTRADIOL      70.6  
                DHEA SO4       1.38  حالا دکتر میگه همه چیت خوبه . اگه همه چیم خوبه چرا این غده در سینه من به وجود اومده و دکتره سونوگرافی گفته که به خاطر تغییرات هورمونیه و چرا من اینقدر پریودام نامنظمه ؟

2. lilium نوشته است: سلام . 20ساله و مجردم . به خاطر پس و پیش شدن پریود دکتر پیشنهاد کرد که برم سونوگرافی رحم و تخمدان انجام بدم . دکتر سونوگرافی گفت رحم و تخمدان مشکلی نداره ولی دچار تنبلیه تخمدانی و باید آزمایش هورمونی انجام بدی چون مشکل هورمونی داری . منم این آزمایش رو دادم و جوابش به نظر دکتر همه چیز نرمال بود و برای تنظیم شدن پریودم قرص مدروکسی پروژسترون رو تجویز کرد که از روز 16 پریود هر 12 ساعت یکی بخورم به مدت 10 روز . منم منتظر شدم که پریود شم و تموم شه و این قرص رو بخورم ولی چند روز بعد متوجه شدم که در سینه چپم غده ای رشد کرده و داره بزرگتر میشه دوباره رفتم دکتر و سونوگرافی سینه رو انجام داد و گفت یک ناحیه هایپو اکوی کوچک به قطر 6 میلی متر در اینفراآرئول سینه چپ هست که دارای تغییرات التهابی شده و به خاطر همین این غده به وجود اومده و گفت 3 ماهه دیگه دوباره سونوگرافی رو انجام بدم و دوباره بررسی هورمونال رو پیشنهاد کرد منم دوباره آزمایش دادم     
                T4      7.43     
                  T3    1.16     
            T.S.H      0.89  
                F.S.H    4.3    
                   L.H    7.6         
    PROLACTIN     16.4          
           PROGESTERON     0/54     
            TESTOSTERON     0.65    
                ESTRADIOL      70.6  
                DHEA SO4       1.38  حالا دکتر میگه همه چیت خوبه . اگه همه چیم خوبه چرا این غده در سینه من به وجود اومده و دکتره سونوگرافی گفته که به خاطر تغییرات هورمونیه و چرا من اینقدر پریودام نامنظمه ؟

سلام،
    نتیجه آزمایش طبیعی است، در مورد توده در پستان آیا علایم دیگر مثل درد هم وجود دارد؟

3. lilium

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    زمانی که با انگشتم لمس میکنم آره یکم درد دارم و الان بعد از یک ماه خیلی کوچیکتر شد ه .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید