شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مصرف قرص فولوکونازول

1. با سلام خدمت شما آقای دکتر صادقی
    محبت کنید و پاسخ سوال منو بدهید پیشاپیش ممنونم
    1) من به علت ترشحات شدید واژینال طبق دستور پزشک قرص فولوکونازول مصرف میکنم
    3عدد از این کپسول را در جمعه گذشته(21/4)با هم و بعد از غذا خوردم
    نتیجه مصرف 1هفته سرگیجه/حالت تهوع/کسل بودن/معده درد/نفخ شکم بود
    ترشحات از حالت رقیق و بد بو و مداوم به غلیظ و به صورت لخته (پنیرک مانند) و به دفعات 1 یا 2 بار در روز و بی بو تبدیل شدند
    سوال من این است که این علائم عادی بودند؟آیا من باید انتظار داشته باشم با خوردن این 3 قرص به طور کامل ترشحات قطع شوند؟
    سوال دوم من این است که مصرف این قرص ها میتواند باعث به تعویق انداختن پریود من شود؟

2) اگر 1هفته بعد از نزدیکی پریودی کاملا طبیعی رخ دهد احتمال بارداری 100% منتفی است؟

ممنونم از زحمات شما

2. lili_b نوشته است: با سلام خدمت شما آقای دکتر صادقی
    محبت کنید و پاسخ سوال منو بدهید پیشاپیش ممنونم
    1) من به علت ترشحات شدید واژینال طبق دستور پزشک قرص فولوکونازول مصرف میکنم
    3عدد از این کپسول را در جمعه گذشته(21/4)با هم و بعد از غذا خوردم
    نتیجه مصرف 1هفته سرگیجه/حالت تهوع/کسل بودن/معده درد/نفخ شکم بود
    ترشحات از حالت رقیق و بد بو و مداوم به غلیظ و به صورت لخته (پنیرک مانند) و به دفعات 1 یا 2 بار در روز و بی بو تبدیل شدند
    سوال من این است که این علائم عادی بودند؟آیا من باید انتظار داشته باشم با خوردن این 3 قرص به طور کامل ترشحات قطع شوند؟
    سوال دوم من این است که مصرف این قرص ها میتواند باعث به تعویق انداختن پریود من شود؟

سلام،
    درمان عفونت قارچی واژن با فلوکونازول به صورت تک دوز (مصرف یک بار دارو) انجام می شود، کم شدن ترشحات نشان دهنده بهبود بیماری است ترشحات تا چند روز قطع خواهند شد. این دارو با خونریزی قاعدگی ارتباطی ندارد.

lili_b نوشته است: 2) اگر 1هفته بعد از نزدیکی پریودی کاملا طبیعی رخ دهد احتمال بارداری 100% منتفی است؟

بله، منتفی است.
    وقوع خونریزی قاعدگی طبق روال گذشته = عدم بارداری

3. سلام
    1دنیا ممنون از پاسختون
    اما نگفتید علائمی که بعد از مصرف قرص ها داشتم عادی بودند و از عوارض مصرف هستند یا خیر
    بازهم ممنون

4. lili_b نوشته است: سلام
    1دنیا ممنون از پاسختون
    اما نگفتید علائمی که بعد از مصرف قرص ها داشتم عادی بودند و از عوارض مصرف هستند یا خیر
    بازهم ممنون

سلام،
    ممکن است این علایم مرتبط با مصرف دارو باشد ولی غیر اختصاصی است و مشکلی برایتان ایجاد نمی کند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید