شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

توده بدنی وزن و داروهای بزگ کننده رحم

1. باسلام

1من دختری 23ساله هستم توده بدنی چیست چطور اندازه گیری میشود؟2 ایا این درسته که به ازای هر 1 kgدویست گرم به وزن سینه ها افزوده میشه؟3من 152 cm قدم است و 52 کیلو وزنم دور کمر وسینه هام جقدر بایدباشه؟4ایا واقعا داروهایی هستند که رحم و به تبع ان سینه ها را هر دو باهم بزرگ کنند/ لطفا نام انها و عوارض انها را ذکر کنید؟/ ایا این داروها هورمونیاند اند؟/و ایا داروهای بزرگ کننده رحم وزن را زیاد میکنند  ؟ /چند کلیلو؟5/ دارویی وجود دارد که فقط سینه را بزرک کند نه رحم را؟و ایا این دارو باعث چاقی میشود؟

متشکرم

2. negar1 نوشته است: باسلام

1من دختری 23ساله هستم توده بدنی چیست چطور اندازه گیری میشود؟2 ایا این درسته که به ازای هر 1 kgدویست گرم به وزن سینه ها افزوده میشه؟3من 152 cm قدم است و 52 کیلو وزنم دور کمر وسینه هام جقدر بایدباشه؟4ایا واقعا داروهایی هستند که رحم و به تبع ان سینه ها را هر دو باهم بزرگ کنند/ لطفا نام انها و عوارض انها را ذکر کنید؟/ ایا این داروها هورمونیاند اند؟/و ایا داروهای بزرگ کننده رحم وزن را زیاد میکنند  ؟ /چند کلیلو؟5/ دارویی وجود دارد که فقط سینه را بزرک کند نه رحم را؟و ایا این دارو باعث چاقی میشود؟

متشکرم

با سلام . پاسخ برخی از سوالاتون رو می دم بقیه اش رو هم دکتر صادقی اگر صلاح بدونن پاسخ می دن حتما

1- محاسبه شاخص توده بدنی (BMI)

"شاخص توده بدنی" (BMI) معیار خوبی برای این است که آیا شما وزن مناسبی دارید یا نه
    برای محاسبه BMI می‌توانید وزن‌‌تان را بر حسب کیلوگرم بر قدتان بر حسب متر تقسیم کنید و عدد حاصل را دوباره بر عدد قدتان بر حسب متر تقسیم کنید یا به عبارت دیگر وزن بر حسب کیلوگرم تقسیم بر مجذور عدد قد به متر.

تفسیر عدد BMI به این صورت است:

اگر عدد به دست آمده کمتر از 18.5 است، بیانگر آن است که وزن شما کمتر از حد طبیعی است.
    عدد بین 18.5 تا 24.9 به معنای وزن سالم است.
    عدد بین 25 تا 29.9 به معنای داشتن اضافه‌وزن است.
    عدد بین 30 تا 39.9 بیانگر چاقی است.
    عدد 40 و بالاتر چاقی مرضی را نشان می‌دهد.

منبع : http://www.hamshahrionline.ir/News/?id=49886

2- خیر . فکر نمی کنم صحیح باشه که به ازا هر 1 کیلوگرم وزن یا اضافه وزن - نمی دونم منظورتون کدوم بود - 200 گرم سهم سینه ها بشه . اندازه سینه ها تابع هورمونها و بحث ارث و ژنتیک هستند . خیلی از خانمها وزن بالایی دارند اما سینه هاشون نسبت به هیکلشون باز هم کوچک هست .

3- نمی دونم

4- من تابحال در مورد دارویی که رحم را بزرگ کند نشنیدم . در مورد قرصهای بزرگ کننده سینه تبلیغات فراوان هست ولی بعید می دونم اون قرصها هم کارایی داشته باشند یا اگر داشته باشند عوارض ناجوری نداشته باشند . اغلب این قرصها ترکیبات هورمونی دارند که علاوه بر عوارض قطعی ممکنه - فقط ممکنه - باعث بزرگ شدن برخی از اندامها از جمله سینه هم بشن . کوچکی سینه اگر براثر اختلالات هورمونی نباشد تنها راه علمی درمانش جراحی هست که عوارض خاص خودش را دارد و باید توسط جراح زنان این عمل ضروری تشخیص داده بشه . البته می تونید به کیلنیک های زیبایی هم مراجعه کنید معمولا جواب رد بهتون نمی دن و زود دست به چاقو می شوند

5- واقعا نمی دونم .

دوست عزیز خودتون رو همینطور که هستید دوست داشته باشید و بدونید همه ارزش شما در سایز اندامتون خلاصه نشده . پس قدر خودتون رو بدونید و برای تغییرات این مدلی سلامتیتون رو در معرض عوارض داروهای غیراستاندارد و غیرضروری هورمونی قرار ندید .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید