شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چند سوال:صرع.عفونت قارچی.سیپروهپتادین.ورزش

1. سلام خسته نباشید.من چند تا سوال داشتم همشو اینجا میگم که فرصت ارسال جدید و از کسی نگرفته باشم:      1_بیماری صرع کنترل شده در سن 25(مرد) چه محدودیت ها و مشکلاتی در سنین بالاتر میتونه ایجاد کنه با اینکه 3-4 مرتبه از سن 12 سالگی بیشتر حمله رخ نداده؟و حمله های 2 ببعد بعد از اتمام دوره درمان اتفاق افتاده.روی باروری و طول عمر تاثیر میذاره؟       2_من بخاطر عفونت قارچی دستگاه تناسلی به تجویز پزشک پماد کلوتریمازول  استفاده میکنم. بمحض اولین استفاده درد و سوزش دارم و لبهای کوچک سفت تر از قبل شده.این سفت شدن و قرمزی نسبی طبیعی هست یا خیر(مجرد هستم)وهمچنین ترشحاتم زیادتر شده که رقیق و بدون بوهست؟        3_استفاده طولانی مدت شامپوهای واژینال که هم خوشبو کننده وهم ضد عفونی کننده هستند عوارضی دارد؟(توصیه پزشک این بوده که بجای صابون از این شامپوها استفاده شود)        4_استفاده از قرص سیپروهپتادین برای یک هفته موثره؟بعد از اضافه وزن اگه مصرف نشود وزن برمیگردد؟عوارض این دارو چیه؟و     5_ آیا ورزش سینه و دمبل زدن باعث بزرگی قابل ملاحظه سینه میشه؟اگه امکانش هست تصویر حرکت های ورزشی مخصوص تقویت ماهیچه های سینه رو بگذارید. ببخشید طولانی شد برای اینکه فقط یک پست فرستاده باشم پراکنده گفتم.ممنون میشم جواب 1 رو با توضیحات کامل تری بگید.با سپاس. <xml><o></o>

2. golijoon77 نوشته است: سلام خسته نباشید.من چند تا سوال داشتم همشو اینجا میگم که فرصت ارسال جدید و از کسی نگرفته باشم:      1_بیماری صرع کنترل شده در سن 25(مرد) چه محدودیت ها و مشکلاتی در سنین بالاتر میتونه ایجاد کنه با اینکه 3-4 مرتبه از سن 12 سالگی بیشتر حمله رخ نداده؟و حمله های 2 ببعد بعد از اتمام دوره درمان اتفاق افتاده.روی باروری و طول عمر تاثیر میذاره؟       2_من بخاطر عفونت قارچی دستگاه تناسلی به تجویز پزشک پماد کلوتریمازول  استفاده میکنم. بمحض اولین استفاده درد و سوزش دارم و لبهای کوچک سفت تر از قبل شده.این سفت شدن و قرمزی نسبی طبیعی هست یا خیر(مجرد هستم)وهمچنین ترشحاتم زیادتر شده که رقیق و بدون بوهست؟        3_استفاده طولانی مدت شامپوهای واژینال که هم خوشبو کننده وهم ضد عفونی کننده هستند عوارضی دارد؟(توصیه پزشک این بوده که بجای صابون از این شامپوها استفاده شود)        4_استفاده از قرص سیپروهپتادین برای یک هفته موثره؟بعد از اضافه وزن اگه مصرف نشود وزن برمیگردد؟عوارض این دارو چیه؟و     5_ آیا ورزش سینه و دمبل زدن باعث بزرگی قابل ملاحظه سینه میشه؟اگه امکانش هست تصویر حرکت های ورزشی مخصوص تقویت ماهیچه های سینه رو بگذارید. ببخشید طولانی شد برای اینکه فقط یک پست فرستاده باشم پراکنده گفتم.ممنون میشم جواب 1 رو با توضیحات کامل تری بگید.با سپاس. <xml><o></o>

با سلام

1- نمیشه دقیقا گفت در آینده چی پیش میاد . بستگی به نوع صرع و بسته به میزان پایبندی و پاسخ به درمان داره . در حالت عادی یک صرع نچندان شدید مادامی که تحت درمان است مشکل خاصی برای زندگی شخص بوجود نمی آورد .
    یک توصیه برادرانه خدمتتون بکنم . اگر موضوع ازدواج هست بدون هیچ رودوایسی کلیه مدارک پزشکی اون آقا رو از بگیرید و با یک متخصص شخصا مشورت کنید
    اضافه می کنم بطور مستقیم صرع باعث ناباروری مردان نمیشود اما برخی از داروهایی که علیه صرع بکار می روند می تونن باعث کاهش میل جنسی و کاهش تولید اسپرم بشوند که اینها روی باروری تاثیر می گذارد و البته تحت نظر پزشک می شود این عوارض را کاهش داد و کنترل کرد  

2- کلوتریمازول داروی ضدقارچ هست . گاهی پس از مصرف سوزش موقتی ایجاد می شود که به مرور و با استفاده منظم از پماد این مشکل حل می شود . اگر بعد از یک هفته استفاده از پماد همچنان مثل روز اول سوزش دارید بهتره به پزشک مراجعه کنید تا مشکل رو بررسی کنند . ممکنه مشکلی در ناحیه خارجی آلت تناسلیتون داشته باشید و یا ممکنه از پماد بتامتازون برای رفع این حالت سوزش استفاده بشه . ترشحات بدون بو و بی رنگ هم جزو ترشحات سالم زنانه هستند .

3- شامپوها و محلولهای شوینده مخصوص واژن بطور کلی از صابون بهتر هستند ولی بطور علمی نمیشه خیلی موافق استفاده از مواد معطر و دارای اسانس برای اون ناحیه بود چون باعث تحریک پوستی میشه . منظورتون رو از استفاده طولانی مدت متوجه نشدم . در هرصورت اگر همون مقداری که با صابون می شستید با شامپو بشورید مشکلی پیش نمیاد .

4-  عوارض‌ شايع‌ اين‌ داروخشكي‌ دهان‌، تاري‌ ديد، خواب‌آلودگي‌،غليظ شدن‌ ترشحات‌ نايژه‌ و افزايش‌ وزن‌ هست . دقت کنید که شما در حقیقت می خواهید با استفاده از یکی از شایع ترین عوارض یک داروی آنتی آلرژی افزایش وزن پیدا کنید و این کار علمی نیست . بطور واضحی اثر استفاده از سیپروهیتادین مقطعی هست و من توصیه نمی کنم اینکار رو انجام بدید

5- ببینید بافت سینه دارای عضله نیست که با ورزش بتونید خود سینه رو بزرگ کنید و بطور علمی تنها راه بزرگ کردن سینه جراحی هست که داستان خودش رو داره اما با ورزشهای مربوط به عضلات زیر سینه می شه تا حدودی به بالاتر آمدن و بزرگتر دیده شدن سینه کمک کرد که آنهم خیلی قابل ملاحظه نیست اما از هیچی بهتره . در این رابطه می تونید با یک مربی بدنسازی مشورت کنید
    یکی از روشهای تقویت عضلات زیر سینه و سرشانه حرکت pushup یا همون شنای خودمونه

دقت کنید که که هنگام پایین رفتن فرم دست و آرنج و زاویه دست و کتف و شانه به چه حالتی هست . به مرور می تونید این جرکت رو روی سطح شیبدار هم انجام دهید که فشار بیشتری به عضلات وارد می کنم .
    تاکید می کنم با مربی بدنساز مشورت کنید راهنماییتون می کنند اما بطور کل روش ورزش روی بزرگی سایز تاثیر خاصی ندارد

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید