شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

pms

1. سلام
    معمولا خانوم ها با سندردم پیش از قاعدگی مدتی قبل از شروع سیکلشون مواجه هستن،که در افراد مختلف با شکل های متفاوتی هم بروز می کنه.من معمولا در دوران بروز سندرم،چند روزی افسرده و به شدت عصبیم و تا 3 ماه پیش دردی نداشتم!اما در 2-3 روز اول قاعدگی درد بسیار شدیدی دارم که متاسفانه هیچ مسکنی هم بهم اثر نمی کنه علیرغم اینکه در سایر ایام کلا دارو و به خصوص مسکن مصرف نمی کنم ( مگر اینکه کارد به استخون برسه) جز در همین دوران....و تنها مسکنی که اثر میکنه ناپروکسن ِ که از عوارضش کاملا مطلعم اللخصوص برای قلب.حالا 3 ماه که حتی در روزهای نزدیک به تخمک گذاری (کمتر)و در دوران سندرمم (بیشتر) قلب و دست چپم خیلی درد می گیره و در برخورد با هر محرک عصبی اولین رفلکس تیری هست که دست چپم می کشه! و حتی در همون 2-3 روز اول قاعدگی گاهی درد دست چپ و قلبم به حدی می رسه که دل دردم یادم میره!......
    حالا سوال من اینه که آیا مصرف این قرص منجر به این حالت شده یا این هم می تونه حالتی از سندرم باشه؟
    و ممکن این وضع مشکلات قلبی یا بیماری قلبی ایجاد کنه؟
    و اینکه آیا لازمه به متخصص قلب مراجعه کنم؟

2. هنگام بالا رفتن از پله و یا ورزش و دویدن هیچ مشکلی از لحاظ تنفس و قلب ندارید ؟
    مثلا می تونید 3-4 طبقه رو بدون توقف و درد و سوزش در قلب بالا برید ؟

این مورد مهمتر از مورد دردقائدگی تون هست که تقریبا درد بی درمانیست !

3. sami28 نوشته است: هنگام بالا رفتن از پله و یا ورزش و دویدن هیچ مشکلی از لحاظ تنفس و قلب ندارید ؟
    مثلا می تونید 3-4 طبقه رو بدون توقف و درد و سوزش در قلب بالا برید ؟

این مورد مهمتر از مورد دردقائدگی تون هست که تقریبا درد بی درمانیست !

بدون مشکل هم نیستم!...
    هنگام بالا رفتن از پله سوزشی در ناحیه ی قفسه ی سینه حس می کنم و "گاهی" قلبم تیر میکشه اما درد دائمی ندارم.(البته باید بگم که من به علت آلرژی،خیلی نمی تونم فعالیت هایی مثل بالا رفتن از پله و دویدن رو راحت انجام بدم و معمولا با سوزش گلو و نای همراه میشه و نفس کم میارم خصوصا در هوای سرد).
    درد قلب که باعث میشه دست چپمم تیر بکشه بیشتر در مواقعی که عصبی می شم اذیتم می کنه.

ممنون.

4. سلام

ببینید ممکنه این حالتها بیشتر عصبی و درنتیجه اسپاسم غیرارادی عضلات قلب و قفسه سینه باشه اما یک درصد هم به قلب و عروق مربوط باشه می تونه براتون دردسر درست کنه
    بنظر میرسه شما هروقت فشارتون بالا می ره مشکلی در قلب و عروق پیدا می کنید
    شاید هم این سوزش ها به دستگاه تنفسی مربوط باشه اما وقتی به دست چپ کشیده میشه بنظر من جای اغماض وجود نداره و شما باید توسط متخصص قلب و عروق چک بشید و ابدا به نوارقلب گرفتن راضی نشید چون نوارقلب خوشبینانه فقط 30-40 درصد مشکلات قلب و عروق رو ردیابی می کنه و حتما تست ورزش رو بجا بیارید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید