شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تغییرات هورمونی پس از اولین نزدیکی

1. سلام آقای دکتر
    من 22 سالمه تا حالا پریود منظمی داشتم اما حالا بعد از اولین نزدیکی با همسرم پریودم دچار اختلال شده.
    بعد از نزدیکی در ناحیه ی شکم و تخمدانم احساس دردو گرفتگی دارم
    می خواستم بدونم آیا این حالت ها طبیعی هست؟ و بعد از نزدیکی امکان  چه تغییراتی در بدن هست؟
    صورتم به طرز عجیبی جوش زده که خیلی افسردم کرده نمی دونم به خاطر استرس ناشی از اولین نزدیکیه یا تغییرات هورمونی لطفا راهنماییم کنین ممنونم.

2. سلام

دوست عزیز معمولا بعد از شروع رابطه ی جنسی ، ایجاد تغییرات هورمونی برای بعضیها اتفاق میفته . مثل ایجاد جوش در صورت و کمر و پشت و... احساس دردناکتر شدن پستانها... نامترتب شدن سیکل پریودی...که بیشتر هم مساله ی روحی و روانی در اون دخیل هست که موجب میشه برای مدتی سیستم هورمونی تغییر کنه ، معمولا بعد ازمدتی همه چیز به حالت عادی برمیگرده. شما حتی اگر رابطه ی جنسی هم نداشته باشی ، حتی با معاشقه و تحریک و... هم وضعیت این هورمونا(!!!) ممکنه تغییر کنه.
    جای نگرانی نیست  ولی اگر دیدی ادامه دار شد بهتره به پزشک مراجعه کنی تا با داروهایی مثل اسپیرونولاکتون وضعیت هورمونیت کنترل بشه و حتی جوشهای صورتت هم بهبود پیدا میکنه.

مدتی صبر کن اگر بهبودی حاصل نشد حتما به پزشک مراجعه کن، درک میکنم چون مخصوصا جوش صورت تحملش مشکله !
    شاد باشی.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید